Nähdään torstaina 21.1.2016 Laanilan koululla, tervetuloa!

10.1.2016

Kiitos kaudesta 2015 ja toiminnallista ja pirteää vuotta 2016 Oulun vanhempaintoimijoille! Yhdessä onnistuu!

Heippa kaikki,

vuodenvaihde meni nopeasti perheen ja monien touhujen parissa. Arkirutiinit toivottavasti alkaa löytymään niin koululaisilla kuin päivähoitolaisilla perheineen. Vanhempaintoimintakin käynnistelee alkavaan vuoteen aktiivisimmissa paikoissa.

Ja toki meillä alueellisessa vanhempainyhdistyksessä myös, olemme valmiita tukemaan ja ideoimaan kanssanne. Voitte kutsua meidät koulullenne/päiväkodillenne vierailulle. Pidämme yleensä samalla avoimen kokouksen muiden aiheiden päätteksi. Ota yhteyttä!

Seuraava Oulun vanhempaintoimijoiden kokoontuminen on Laanilan koululla, torstaina 21.1.2016 klo 18 ja samalla pidämme myös Oulun alueellinen vanhempainyhdistyksen  avoimen vuosikokouksen. Olette kaikki vanhemmat lämpimästi tervetulleita mukaan kuulolle, verkostoitumaan, vaikuttamaan, ihan omien toiveiden mukaan!

Vuosi 2015 päätettiin tunnelmalliseen ja mukavaan yhteisiltaan Vanhempainfoorumin ja kOuluvanhempien pikkujoulun merkeissä. Siitä tunnelmia ja kuvia löytyy meidän facebook ryhmästä.

Terveisin

Sihteeri-Pirita