Kutsu vanhempainfoorumiin 25.2.2020

2.2.2020

Tervetuloa vanhempainfoorumiin tiistaina 25.2.2020 Metsokankaan koululle

Tämänkertaisessa vanhempainfoorumissa on teemana hyvinvointikyselyt vanhempien näkökulmasta - miten hyötykäyttöön paikallisesti ja kuntatasolla? Kuinka hyvinvointikyselyjen tuloksia puretaan yhdessä vanhempien kanssa sekä hyödynnetään yhteistyössä tukemaan koulun ja perheen arkea. Vaihdamme kuulumisia ja jaamme some-tärppejä ja vinkkejä vanhempaintoimintaan

Vanhempaintoimikunnan pj / sihteeri: huolehdithan, että toimikuntasi tai yhdistyksesi edustaja osallistuu vanhempainfoorumiin, jos olet itse estynyt saapumaan paikalle. Tapahtumassa on jaossa materiaalia vanhempaintoimikuntien virkistämiseksi.

Ilmoittaudu siis mukaan, vanhempana, vanhempaintoimikunnan edustajana tai ammattilaisena!

Aika: Tiistai 25.2.2020, klo 18.00–20.00

Paikka: Metsokankaan koulu, Metsänhoitajantie 5, 90420 Oulu (saapumisohje viestin  lopussa) 

Ilmoittautuminen: mielellään 21.2.2020 mennessä: https://forms.gle/5sMLrenbHJqzR2Gh9

Tapahtuman lopussa on myös Oulun alueellisen vanhempainyhdistyksen vuosikokous. Kiinnostaako hallitustyöskentely? Nyt on paikka astua vaikuttamaan.

Lämpimästi tervetuloa! 

Saapuminen

Rakennus on Ukkometso (kuva ohessa), siellä 2.krs ja leirinuotio-tila. Opastus ovelta. 

Parkkipaikkoja on.